fbpx

Jesteśmy firmą zajmującą się naprawą (regeneracją) reflektorów samochodowych.

  Tel. 695-642-141

  Porada fachowca Pana Huberta

  Postaramy się odpowiadać na najczęściej zadawane pytania – dotyczące renowacji lamp.

   

  • Jestem posiadaczem Toyoty Avensis – Xenony po przejechaniu niecałych 100 tys. km „świecą” tragicznie – praktycznie nie oświetlają drogi – jazda nocą to koszmar. Co mogą Państwo poradzić na ten problem ?

  Temat jest nam bardzo dobrze znany – dotyczy nie tylko lamp xenonowych ale również H7. Soczewki w Avensis mają po prostu wadę fabryczną – warstwa odblaskowa jest nałożona na niezabezpieczone materiał i pod wpływem temperatury wypala się. Oczywiście naprawiamy tą usterkę. Koszt takiej operacji to 360 zł za komplet lamp, jeśli interesowała by Państwa usługa wykonana na miejscu to dodatkowo dochodzi koszt 100 złoty za montaż i demontaż, cały proces trwa około 3 godzin. Chciał bym dodać iż odblaski po naszej naprawi są trwalsze od nowych a lampa jest szczelnie sklejona i nie będzie problemów z parowaniem. Temat wielokrotnie był poruszany na różnych forach – zapraszam do poczytania jeśli ktoś nie jest pewien jakości naszych usług – na pewno znajdą Państwo opinie rzeszy zadowolonych klientów.

  • Jaka wygląda proces regeneracji i jaką daje trwałość?

  Proces regeneracja reflektora wygląda następująca:

  Najpierw należy rozebrać lampę – aby dostać się do odblasku. Tutaj w przypadku niektórych lamp jest to bardzo trudne gdyż szkło jest bardzo mocno przyklejone. Po otwarciu należy wyjąc odblask i poddać go procesowi regeneracja, Oczywiście po otwarciu warto umyć szkło.

  Następnie należy usunąć starą warstwę odblaskową – w przypadku odblasków metalowych dobywa się to poprzez piaskowanie, a w przypadku odblasków z tworzywa chemicznie.

  Kolejnym krokiem jest przygotowanie odblasku poprzez nałożenie podwójnej warstwy odpornego na wysokie temperatury lakieru i dokładne wygładzenie powierzchni reflektora.

  Teraz przychodzi czas na nałożenie warstwy odbłyśnika – odbywa się to poprzez nałożenie warstwy aluminium w specjalnych maszynach. Cały proces odbywa się przy wykorzystaniu wysokiej próżni

   

  • Czy nie bardziej opłacalnym jest montaż – powszechnie dostępnych nowych zamienników zamiast naprawiać stare zużyte już lampy?

  Osobiście nie polecam montowania nie oryginalnych lamp z kilku powodów.

  po pierwsze są bardzo słabej jakości i niekoniecznie poprawią widoczność.

  po drugie ogólnie dostępne „wschodnie zamienniki” najczęściej nie posiadają odpowiedniej homologacji i jazda na takich światłach może skończyć się zabraniem dowodu

  • >Widzę że zajmują się Państwo także przerabianiem lamp na soczewki xenonowe lub H7, co daje taka przeróbka i jak wygląda kwesta homologacji? Tak zajmujemy się tego typu przerabianiem lamp.

  Jakiś czas temu odeszliśmy od przerabiania lamp. Skupiliśmy się tylko na regeneracji – czyli metalizacja plus polerko kloszy (plastikowych). Przeróbki tego typu miały na celu poprawienie jakości światła – wiadomo soczewka nawet na H7 daje lepsze światło

  (nie wspominając już o żarnikach ksenonowych) , poza tym taka przeróbka ma często na celu poprawę wyglądu samochodu – lampa soczewkowa daje nowocześniejszy – często bardziej agresywny wygląd.

  Wszystkie tego typu przeróbki dokonujemy na życzenie klienta i na jego odpowiedzialność

  każda ingerencja w reflektor – powoduję utratę homologacji, poniżej przedstawiam wyjaśnienie oznaczeń homologacyjnych

  Oznaczenia Homologacyjne

  Oznaczenie miejsca dopuszczenia normy ECE

  miejsce dopuszczenia

  Oznaczenia rodzaju świateł reflektora przedniego

  miejsce dopuszczenia

   

  Oznaczenia świateł sygnalizacyjnych

  miejsce dopuszczenia

  • Cena za regenerację

  Ogólne cena zależy w dużej mierze od rodzaju auta,od stanu, rozmiaru itp. Ceny zaczynają się od 50 zł w górę. Przed wysłaniem najlepiej przedzwonić 695642141 i dokładnie omówić szczegóły transakcji

  • Czy można wysłać do Państwa odblaski np. Pocztą lub kurierem i czy należy wysłać sam odblask czy całą lampę ??

  Oczywiście można przysłać do nas lampy – nie ma znaczenia czy Pocztą czy firmą kurierska. My odsyłamy lampy na drugi dzień roboczy. Najlepiej wysłać samo odblask (mają Państwo mniej do zapłacenia za przesyłkę)Oczywiście jeśli demontaż lampy jest dla Państwa problemem można wysłać całą lampę, z tym że w takich przypadkach może uleć podwyższeniu cena za usługę (najlepiej takie sytuacje obmówić wcześniej telefonicznie 695642141)

  UWAGA

  Ceny podane w cenniku są nieaktualne.

  W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt pod numerem 695642141 lub email: hubert@regeneracja-hc.com