fbpx

Jesteśmy firmą zajmującą się naprawą (regeneracją) reflektorów samochodowych.

  Tel. 695-642-141

  Przed zakupem proszę przeczytać (zaakceptować) nasz regulamin.

  Regulamin:

  Regeneracja – działanie polegające na przywróceniu właściwości użytkowych częściom zużytym lub uszkodzonym. Może ona mieć charakter obróbki kompleksowej, w wyniku której przywraca się czę­­­­ściom wymagany kształt, wymiary, parametry i właściwości niezbędne do dalszej pracy. Stosuje się ją zwłaszcza wtedy gdy, nie ma nowej, zastępczej części lub gdy koszt regeneracji jest mniejszy niż nowa część oraz wtedy gdy odpad jest uciążliwy dla środowiska (np. opony pojazdów). Często, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych urządzeniach, wymienia się tylko jedną lub kilka części urządzenia, maszyny. Regenerację prowadzą często wyspecjalizowane firmy.

  Poszczególne etapy i problemy z nimi związane:

  1. Dostarczenie do naszej firmy reflektorów.

  Nie ponosimy odpowiedzialność za uszkodzenia podczas transportu.

  Rada: W przypadku korzystania z usług firm transportowych, lub poczty – prosimy o bardzo solidne zapakowanie przesyłki tak aby nie uległa uszkodzeniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy szklane, oraz elementy wystające np. uszy od lamp. Zalecamy w miarę możliwość wysyłanie do nas samych wymontowanych odblasków (oczywiście jeśli jest taka możliwość), jeśli konieczna jest wysyłka całych lamp zalecamy wymontowanie części które nie są nam potrzebne a mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu – chodzi tu głownie o żarniki, przetwornice, silniczki.

  Nie ponosimy odpowiedzialności za uszkodzenia podczas transportu w obie strony.

  Obecnie (maj-2014r) korzystamy z usług firmy kurierskiej SIÓDEMKA – paczki są ubezpieczana na kwotę 1000 zł. Wszelkie roszczenia (reklamację) należy kierować do przedstawicieli firmy kurierskiej. Niekiedy korzystamy także z usług innych firm kurierskich oraz poczty – wszelkie uwagi oraz wytyczne dotyczące ubezpieczenia proszę przekazać telefonicznie (koszty przesyłek oraz dodatkowych ubezpieczeń ponosi klient).

  2. Rozmontowywanie reflektorów w celu regeneracji.

  W przypadku gdy dostajemy całe złożone lampy musimy wymontować z niej odblask. Odbywa się to w różny sposób w zależności od modelu auta. Niekiedy jest to bardzo prosty proces a niekiedy bardzo skomplikowany. W niektórych przypadkach zostają ślady interwencji (wystająca warstwa kleju, pospawane nacięcia itp.). Ślady te nie mają negatywnego wpływu na jakość świecenia lampy, na jej szczelność i nie pogarszają w żaden sposób jej właściwość.

  3. Regeneracja.

  Proces regeneracji odblasków w skrócie polega na:

  – usunięciu starej powłoki w reflektora – w zależności od rodzaju lampy odbywa się to w sposób chemiczny, mechaniczny.

  – przygotowanie podłoża

  – ponowne napylenie.

  Dostarczone od nas lampy nie powinny mieć żadnych uszkodzeń mechanicznych – takich jak pęknięcia, rdza, wypalona powierzchnia. Często takie uszkodzenia widać gołym okiem wtedy łatwo ocenić możliwości naprawy – często da się przywrócić lampie pierwotne właściwości świecenia ale na powierzchni widać ślady interwencji. Często takie uszkodzenia wychodzą na jaw dopiero podczas procesu regeneracji – wtedy też staramy się w miarę możliwości doprowadzić lampę do stanu użyteczności. Takiego typu ukryte defekty mogą mieć wpływ na cenę usługi.

  Gwarancja:

  Na wykonaną przez nas usługę udzielamy rocznej gwarancji.

  Naprawie gwarancyjnej podlegają odblaski których stan warstwy zregenerowanego odbłyśnika uległ znacznemu pogorszeniu – ale tylko w przypadku prawidłowego użytkowania.

  Gwarancji nie podlegają reflektory które straciły swoje właściwości na skutek nieprawidłowego użytkowania – czyli np. :

  – przetarcia odblasku – powłoka jaką nakładamy na odblask jest bardzo delikatna nie można jej w żaden sposób dotykać.

  – zaparowana lampa

  – zadymiania wynikające z założenia tłustej żarówki.

  itp.

  ­

  Przesłane do nas reflektory maja dla nas wartość usługi, czyli tyle na ile wyceniliśmy proces naprawy – nie ma dla nas zna­­­­­­­czenia wartość rynkow­­­­­­­­­­­­­­a reflektora.­­­­

  Pozdrawiam Hubert Cugier.

  UWAGA

  Ceny podane w cenniku są nieaktualne.

  W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt pod numerem 695642141 lub email: hubert@regeneracja-hc.com